W dniu 17.10.2023rw auli szkoły  odbyło się spotkanie instruktażowe dla pracodawców  szkolących pracowników młodocianych . Zastępca Kierownika szkolenia praktycznego Pani  Jolanta Stankowska omówiła prawa  i  obowiązki  pracowników  młodocianych  i pracodawców,  w  formie  prezentacji.
Kierownik  szkolenia praktycznego Pan Mirosław Szutenberg omówił szczegółowo  ustalenia  zawarte w  porozumieniu pomiędzy  szkołą, a pracodawcą, natomiast Pani  Elżbieta  Kowalewska nauczyciel  przedmiotów  zawodowych  przedstawiła sprawozdanie  z przeprowadzonych zewnętrznych egzaminów  w zawodowych  w sesji  czerwiec  2023r. W spotkaniu udział wzięli: pani Monika Baranowska - Kierownik Cechu Rzemiosł  Rożnych w Kartuzach, która  omówiła  promocję  szkolnictwa zawodowego, pozyskanie  pracowników młodocianych  na  praktyczną naukę zawodu  u pracodawcy oraz pan  Marian Wenta - Starszy  Cechu Rzemiosł  Różnych  w Kartuzach, który  przedstawił  stanowisko Rzemiosła w  zakresie Rozwój kształcenia zawodowego i uczenia się w miejscu pracy w partnerstwie z pracodawcami.      Pracodawcy na  spotkaniu jednomyślnie  potwierdzili, że  akceptują wypracowane przez Szkołę doskonalenie systemu kształcenia zawodowego we współpracy z pracodawcami. Zrealizowano  założenia  spotkania instruktażowego.