Wycieczka do Centrum Nauki Experyment w Gdyni

W środę 28 października 2015 r. młodzież klasy I TE i I TI pojechały pod opieką wychowawcy i wicedyrektora do Centrum Nauki "Experyment" w Gdyni. To jedno z pierwszych tego typu miejsc w Polsce, gdzie odkrywcy- amatorzy na własną rękę mogą przeprowadzić różnego rodzaju doświadczenia i zrozumieć zjawiska występujące w przyrodzie. W trakcie wycieczki można było przypomnieć sobie proste zasady fizyki, optyki oraz pogłębić wiedzę o środowisku i anatomii. Młodzież bardzo chętnie korzystała z interaktywnych stanowisk. Bardzo podobało się to , na którym można było tworzyć w piasku tropy zwierząt, a także makieta ukazująca siłę wiatru. Ogromne wrażenie zrobiła komnata Amesa, w której dzięki złudzeniu optycznemu odnosi się wrażenie, że osoby w niej przebywające są bądź olbrzymami, bądź liliputami. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem zjawisk, których doświadczyli w Centrum Nauki i poczuli się przez moment jaki prawdziwi odkrywcy. Uczniowie dobrze się bawili, a wycieczka zintegrowała klasy, co widać na załączonych zdjęciach.

c_e_g_1
c_e_g_1 c_e_g_1