Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zajęła 3 miejsce w województwie pomorskim w Ogólnopolskim Rankingu Techników przygotowanym przez „Perspektywy”. W skali kraju zajęliśmy 51 miejsce i tym samym uzyskaliśmy Złotą Tarczę. Podczas konferencji na temat planowanych obchodów 120-lecia uczelni technicznej na Politechnice Gdańskiej 10 stycznia 2024 r. w imieniu szkoły pan Mirosław Szutenberg – kierownik szkolenia praktycznego odebrał gratulacje i zaproszenie na uroczystą galę Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024, które odbędzie się 21.03.2024  z udziałem dyrektora pani Joanny Stencel. Ten wynik jest odzwierciedleniem ogromu wysiłku i pracy włożonej przez uczniów naszej szkoły. To ich zaangażowanie w rzetelne podejście do obowiązków szkolnych dało przełożenie na sukces w rankingu Perspektywy 2024 i sięgnięcie przez naszą szkołę po „Złotą Tarczę” – Najlepsze Technika w Polsce Perspektywy 2024”. Pragniemy również zaznaczyć, że osiągnięcie tego wysokiego wyniku i zajęcie 3 miejsca w województwie było możliwe również dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi włożonemu przez nauczycieli naszej szkoły w przygotowanie uczniów do egzaminów zawodowych, maturalnych i olimpiad oraz zdobywanie przez nich kompetencji potrzebnych w świecie, do którego zmierzają. Tegoroczny sukces jest dla nas potwierdzeniem, że praca przyniosła wymierne efekty, zarówno dla uczniów, nauczycieli jak i pracowników szkoły.