W dniach 14-15 grudzień 2023 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy woj. dolnośląskie  odbył się finał IX Ogólnopolskiej OWiUM,  w którym wziął udział Albert Drewing z kl. V TE

Jest to bardzo duże osiągnięcie naszego ucznia, gdyż musiał pokonać 2000 uczestników, którzy wzięli udział w eliminacja szkolnych oraz 395 uczniów w eliminacjach okręgowych z całej Polski.

Do finału, czyli do III etapu Olimpiady zakwalifikowało się 65 najlepszych w kraju uczniów z 42 szkół ekonomicznych z całej Polski. Finał odbył się w pięknym ośrodku konferencyjno-szkoleniowym w Krzyżowej.

Głównym organizatorem OWiUM było Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy.

Temat przewodni tegorocznej edycji olimpiady to ”Ekonomiczne i społeczne aspekty zrównoważonego rozwoju w Polsce”

Albert musiał popisać się wiedzą teoretyczną w języku polskim i angielskim, jak i praktyczną z przedmiotów objętych programem,  zagadnieniami z życia ekonomicznego oraz gospodarczego  kraju i świata oraz wiedzą z tematu głównego Olimpiady.

Dla Alberta Drewing z kl V TE  zdobycie tytułu finalisty IX OWiUM  jest bardzo dużym osiągnięciem, które  wyróżnia ucznia spośród społeczności szkolnej i daje mu możliwości aplikacji o stypendia naukowe.

Szkoła ZSZiO w Kartuzach jest dumna z Alberta i życzy mu powodzenia na maturze oraz spełnienia marzeń.

Opiekunem naukowym  była  Małgorzata Klasa we współpracy z Joanną Wenta, Renatą Rybakowską i Anną Klasa,

Na zdjęciu od prawej Albert Drewing wraz z uczestnikami podczas I etapu finału IX OWiUM

olimpiada_24
olimpiada_24 olimpiada_24