Projekt Kaszëbe LEBE realizowany przez grupę uczniów z klasy 3 TI pod opieką p. Iwony Cyrockiej oraz p. Marleny Meisner- Kwiatkowskiej w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Celem projektu jest propagpwanie wśród młodzieży piękna naszego regionu- Kaszub.

Niewiedza wielu młodych ludzi dotycząca bogactwa kulturowego Kaszub może prowadzić do zanikania dziedzictwa tej społeczności. Nasza inicjatywa ma na celu edukację rówieśników na polu lokalnej historii i tradycji, jest krokiem w zachowaniu dziedzictwa Kaszub. Organizując warsztaty, wykłady czy wydarzenia kulturalne, przyczyniamy się do szerzenia wiedzy
i budzenia zainteresowania dziedzictwem Małej Ojczyzny kolejnych pokoleń.

Zrealizowaliśmy już pierwsze działania w ramach których, klasy pierwsze ZSZiO wzięły udział w warsztatach w Muzeum Kaszubskim.

Zachęcamy do odwiedzenia social medii:

Facebook: Kaszebe LEBE

Instagram i tiktok: kaszebe_lebe