W ramach projektu, 9 marca w ZSZiO na Wzgórzu przeprowadziłyśmy warsztaty dla uczniów z klas siódmych ze Szkoły Podstawowej im. Majora Henryka Sucharskiego w Chmielnie. W trakcie zajęć nasi młodsi koledzy mogli się dowiedzieć w jaki sposób poprawnie napisać list, ogłoszenie, zaproszenie, rozprawkę i opowiadanie, a także jakie są sposoby skutecznej nauki. Poleciliśmy również kilka wartych sprawdzenia źródeł wiedzy, które pomagają utrwalić i przypomnieć sobie materiał do egzaminu. Postarałyśmy się także odświeżyć wiedzę uczniów w zakresie ortografii i interpunkcji. Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej, a następnie praktycznej.

 Sam projekt ma o wiele szerszą tematykę, a mianowicie dotyczy ogólnie słowa pisanego i jest skierowany do różnych grup wiekowych. Jako prowadzące m.in. pokazujemy również w jaki sposób można zmienić swoje pismo. Czyli od czego zacząć, na co należy zwrócić uwagę w tym procesie i dlaczego warto. Dzielimy się wszelkimi wskazówkami na swoich mediach społecznościowych jak i w trakcie zajęć warsztatowych. Nawiązujemy także do tradycji naszego regionu Kaszub, dlatego współpracujemy z druga grupą projektową „Kaszebe Lebe” i Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.

1
1 1
2
2 2
3
3 3

III Liceum Ogólnokształcące nauka trwa 4 lata

Technikum Nr 2 nauka trwa 5 lat

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 nauka trwa 3 lata