Po raz kolejny uczniowie ZSZiO biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Poprzednie lata zakończyły się sukcesami naszych zespołów i wierzymy głęboko, że i tym razem pójdzie nam dobrze. Żeby przybliżyć społeczności szkolnej zasady, cele i zakres działania  „Zwolnionych z Teorii” 15 kwietnia 2024 r. w naszej  szkole odbyły się Targi projektów społecznych. W ramach tego przedsięwzięcia, uczniowie ZSZiO mogli poznać zespoły, ich pomysły projektowe oraz zakres działań. Tematyka została zaprezentowana przez uczestników Olimpiady oraz ich opiekunki: panie Iwonę Cyrocką, Jolantę Stankowską oraz Joannę Wieczorek. Projektami, które brały udział w tej inicjatywie są: zespoły:

- "PoProstuMożesz" - projekt o poznawaniu i rozwijaniu swoich zainteresowań oraz pasji.

- "Kaszëbë Lebe" - projekt o pokazywaniu młodym ludziom piękna kultury kaszubskiej.

- "Zapisane" - inicjatywa mająca na celu poszerzenie wiedzy dzieci młodzieży na temat poprawności zapisu różnych form pisemnych.

- "Sztuka Nas Łączy" - projekt dbający o uświadomienie  znaczenia sztuki w naszym życiu.

- "Pola Przyszłości" - inicjatywa, która pokazuje skąd konkretnie biorą sie produkty spożywcze na naszym talerzu.

- "Oblicza Reklamy - projekt o ukazywaniu różnych manipulacji oraz oszustw w różnych reklamach

Każdy z zespołów przygotował stoiska z zadaniami, nagrodami i szczegółami na temat swojego projektu. Dzięki wspólnym wysiłkom wszystkie projekty zyskały 435 beneficjentów. Oni za to mogli dowiedzieć się więcej na temat działań szkoły, a może nawet zainspirować się do stworzenia własnego projektu w kolejnej edycji Olimpiady. Zapraszamy do fotorelacji.