Spotkanie profilaktyczne z p. Elwirą Lelental

20 stycznia 2016 r. uczniowie kl. I wielozawodowej uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez p. Elwirę Lelental, prezesa Fundacji Nowe Życie, emerytowanego nadkomisarza i kierownika sekcji ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Celem spotkania było sprowokowanie uczniów do refleksji nad przyczynami sięgania po środki psychoaktywne, przedstawienie konsekwencji ( w tym zmian fizycznych, psychicznych i zdrowotnych) ich zażywania. Uczniowie poznali prawdę o  narkotykach i dopalaczach i dowiedzieli się jak odmawiać wzięcia narkotyku, jak umiejętnie przeciwstawiać się naciskowi i manipulacji ze strony otoczenia i gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia.

s_profil_1
s_profil_1 s_profil_1