ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PRZYRODNICZYM KONKURSIE

„TURNIEJ WIEDZY  O WODZIE”

Turniej ten łączy wiedzę z co najmniej trzech przedmiotów tj. biologii, chemii i geografii

i dotyczy problematyki proekologicznej

konkurs przeznaczony jest dla klas pierwszych i składa się z dwóch etapów.

ETAP I

Ogólnoszkolny test dla trzyosobowych grup uczniowskich obejmujący wiadomości z ekologii z elementami biologii, chemii i geografii mający na celu wyłonienie finalistów.

( dowolna ilość zespołów J)

ETAP II

Składa się z trzech  konkurencji, w których drużyny muszą zaprezentować swoje wiadomości nie tylko z ekologii, chemii, biologii czy geografii ale także zdolności oratorskie i aktorskie.

konkurencja I - ,, nasz pomysł’’

Wszystkie drużyny miały za zadanie przygotować wcześniej element np. scenkę, piosenkę czy coś innego związanego tematycznie z turniejem. W tym zadaniu  grupy uczniowskie mogą wykazać się pomysłowością i kreatywnością .

konkurencja II - ,, z ekologią za pan brat’’

Uczniowie mają za zadanie napisanie i zaprezentowanie krótkiego wypracowania dotyczącego interpretacji myśli zawartej w popularnych powiedzonkach o tematyce ekologicznej ( wylosowanych przez dany zespół uczniowski).

konkurencja III – ,, koło natury’’

Konkurencja ta polegała  na udzieleniu trafnej odpowiedzi na pytanie związane z tematem turnieju. Zawodnicy losują dziedzinę :

Niespodzianka

Pojęcia ekologiczne

Woda

Świat

Woda na co dzień

Właściwości wody

Woda w przyrodzie

Woda w organizmie

i odpowiadają na  pytaniami z zakresu ekologii, chemii, biologii i geografii.

Finaliści dostaną zakres pytań z III konkurencji i mogą liczyć na pomoc nauczycieli J

Etap I – luty

Etap II- marzec

Chętne zespoły 3- osobowe prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli geografii, chemii i biologii