WOOLF, TOLKIEN, POE I BYRON W ZSZIO NA WZGÓRZU

III Powiatowy Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Anglojęzycznej dla Gimnazjalistów i Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się w miniony wtorek 9 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach.

Konkurs rozpoczął się występem szkolnego zespołu muzycznego. Następnie pani dyrektor Grażyna Maczulis oraz organizatorzy Sylwia Klaman i Arkadiusz Ulenberg przywitali przybyłych uczestników oraz ich opiekunów.

Pięćdziesięciu uczniów z dwudziestu szkół powiatu kartuskiego zmagało się z recytacją utworów anglojęzycznych w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły średnie.

W ambitnym repertuarze dominowała poezja. Jury oceniało nie tylko opanowanie pamięciowe utworu, ale także prezentację, wymowę i własną interpretację.

Pierwsze miejsce w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych zdobyła Marta Goluch z Gimnazjum nr 2 w Kartuzach, drugie - Agata Żeleźnik z Gimnazjum w Sulęczynie, trzecie miejsce ex aequo Aleksandra Breza z Gimnazjum w Sulęczynie oraz Aleksandra Brylowska z Gimnazjum w Somoninie.  Kategorię uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrała Marta Okroj z ZSZiO w Kartuzach, drugie miejsce zdobyła Alicja Jutrzenka - Trzebiatowska z I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, zaś trzecie Marta Okrój z ZSZiO w Kartuzach.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Pierwsze trzy miejsca nagrodzono bonami towarowymi, książkami, a także gadżetami. Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania sponsorom: pani Annie Dereń - dyrektor Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach, panu Markowi Walentowskiemu - właścicielowi sieci sklepów AS w Kartuzach i pani Katarzynie Lepackiej z wydawnictwa Macmillan. Podziękowania kierujemy również do jurorów oraz zespołu muzycznego.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim, tak licznie przybyłym uczestnikom i ich opiekunom. Do zobaczenia za rok!

Sylwia Klaman i Arkadiusz Ulenberg

3_p_k_rec_1