Drużyna ZSZ i O Kartuzach będzie reprezentować powiat kartuski w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w Koszykówce Chłopców. Zwycięstwo naszej drużyny to historyczny sukces, ponieważ w tych rozgrywkach jeszcze nigdy nie udało się nam zwyciężyć w powiecie kartuskim.

Reprezentacja ze „Wzgórza” w turnieju koszykówki, który odbył się w I LO w Kartuzach rozegrała trzy mecze. W każdym z tych spotkań nasi uczniowie z dużą przewagą pokonywali swoich rywali. W pierwszym meczu „Wzgórze” pokonało 19:12 drużynę ZST Kartuzy. W drugim meczu ZSP Somonino do przerwy prowadziło 8:7, lecz w drugiej połowie bardzo dobra gra w obronie i skuteczność w ataku przypieczętowało zwycięstwo ZSZ i O Kartuzy 24:13. Trzecie spotkanie rozgrywane było pod pełną kontrolą naszej szkoły i ostatecznym zwycięstwem 21:13 przeciwko I LO w Kartuzach.

Reprezentacja ZSZ i O Kartuzy otrzymała pamiątkowy puchar oraz medale za zajęcie I miejsca w turnieju.