Jakub i Piotr, reprezentujący naszą szkołę w etapie wojewódzkim, trzeciej edycji Olimpiady Solidarności, znaleźli się wśród laureatów konkursu. Do konkursu zgłosiły się 32 szkoły z województwa pomorskiego. Do etapu wojewódzkiego mogły przejść maksymalnie dwie osoby ze szkoły o ile uzyskały minimalną wymaganą ilość punktów, w naszym przypadku panowie spełniali ten punkt regulaminu. Uczestnicy musieli się wykazać wiedzą faktograficzną dotyczącą lat 70-tych i 80-tych oraz umiejętnościami rozpoznawania postaci, symboli, ilustracji czy chronologicznego układania wydarzeń. Uczniowie biorący udział w konkursie reprezentowali wysoki poziom tylko niewielkie różnice punktowe zadecydowały o klasyfikacji końcowej. Panom gratulujemy znalezienia się w gronie laureatów.

mmk