W dniu 06.04.2016 r. szkolna reprezentacja ZSZ i O w Kartuzach zajęła II miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w Koszykówce Chłopców. Turniej rozgrywany był w Wejherowie i stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, gdzie nasza drużyna rozegrała trzy mecze. Już pierwszy mecz z gospodarzem turnieju, szkołą z Wejherowa, można było uznać za mecz finałowy, jednak młoda reprezentacja ZSZ i O w Kartuzach (w większości to uczniowie pierwszej klasy) uległa nieznacznie 24:18 z gospodarzem zawodów, a w konsekwencji ten mecz zadecydował o zajęciu pierwszego miejsca oraz awansie do ścisłego finału. W drugim meczu nasi uczniowie pokonali zespół z Władysławowa 40:34, zaś w trzecim spotkaniu byliśmy lepsi od szkoły z Lęborka pokonując ich 37:35. Można więc uznać, że występ naszej reprezentacji był udany i rokuje bardzo dobre wyniki sportowe w przyszłych latach. Gratulacje!!!.

Szkolna drużynę reprezentowali:

Adam Majewski, Szymon Cyperski, Jakub Różnicki, Sebastian Płotka, Łukasz Czapiewski, Dawid Kostuch i Robert Sobisz.

Trenerem zespołu jest Rafał Makurat.