Gratulujemy uczniom nagrodzonym w wojewódzkim konkursie czytelnictwa wspaniałych wyników. W Literackim Maratonie Czytelniczym uczniowie ZSZiO uzyskali bardzo wysokie wyniki. Nad prawidłowym przebiegiem wieloetapowego konkursu czuwały: Pani Marta Furman oraz Dominika Kostrzewa.
Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: tegoroczna maturzystka, Alicja Krefta z klasy III LOd, która zajęła 5 miejsce w konkursie oraz Elżbieta Lejk z klasy III TEa, która  zajęła 7 miejsce. Finalistką została Sylwia Szreder z klasy II TOR.

imag1235
imag1235 imag1235
imag1238
imag1238 imag1238
imag1248
imag1248 imag1248

Przez cały rok szkolny uczniowie mierzyli się z literaturą współczesną i jej różnorodnością gatunkową. Zdobywali, czytali a następnie pisali testy z lektur ustanowionych przez organizatorów konkursu:

a. Jarosław Grzędowicz, Pan Lodowego Ogrodu. T. 1

b. Zbigniew Herbert, Martwa natura z wędzidłem

c. Laura Hillenbrand, Niezłomny : opowieść o przetrwaniu, sile ducha i wybawieniu

d. Jacek Hugo-Bader, Dzienniki kołymskie

e. Maria Nurowska, Miłośnica

f. Terry Pratchett, Pomniejsze bóstwa

Honorowy Patronat nad Wielkim Maratonem Czytelniczym objął Prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz.

Wyróżnione osoby odebrały nagrody na uroczystej gali 7 czerwca w Europejskim Centrum Solidarności.

Serdecznie gratuluję !

Opiekun koła: