Praca nauczycieli wychowania fizycznego oraz wyjątkowe zaangażowanie uczniów ZSZ i O
w Kartuzach przynosi kolejne sukcesy sportowe w naszym mieście. Zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji generalnej spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Młodzież szkolna ze „Wzgórza” w roku szkolnym 2015/2016, wygrywając eliminacje powiatowe, dziesięciokrotnie reprezentowała Powiat Kartuski w rozgrywkach XVI Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w poszczególnych dyscyplinach sportowych, osiągając bardzo dobre wyniki i zajmując najlepsze miejsce w historii.

Organizowane rozgrywki odbywają się według regulaminu i przepisów gry Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku i cieszą się bardzo dużą popularnością. Do udziału może zgłosić się młodzież trenująca w klubach z licencjami z poszczególnych dyscyplin sportowych oraz pozostali zainteresowani mający odpowiednie przygotowanie i brak przeciwwskazań zdrowotnych.

Nasza szkoła ściśle współpracuję z WSZS w Gdańsku organizując rozgrywki na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Po raz kolejny przeprowadziliśmy w Kartuzach turnieje Licealiady Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców, co jest sukcesem organizacyjnym i sportowym ZSZ i O w Kartuzach i powiatu kartuskiego.

Osiągnięcia naszych uczniów dają nadzieję na właściwą diagnozę „kondycji” sportu szkolnego w powiecie kartuskim i uwarunkowań dotyczących rozwiązywania problemów aktywności fizycznej wśród młodzieży.

Stworzenie odpowiednich warunków i zachęcenie uczniów ZSZ i O w Kartuzach do reprezentowania szkoły i naszego powiatu w atmosferze przyjaźni i zrozumienia, poszanowania innych, godnego kibicowania, zrozumienia własnych słabości i słabości innych, w dążeniu do sukcesu indywidualnego
i zespołowego staje się wciąż drogą do właściwego wychowania i kształcenia. Staje się wyzwaniem dla przyszłości. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów, którym gratulujemy uzyskania wyjątkowych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja generalna Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego w roku szkolnym 2015/2016:

Miejsce                                                  Ilość zdobytych punktów

1. II LO Starogard Gdański                     194
  2. 2.ZSZiO w Kartuzach        180
  3. ZSO nr2 w Kwidzyń                              179
  4. I LO Puck                                               159
  5. ZS Sportowych Człuchów                   139
  6. ZSP 4 Wejherowo                                131,5
  7. ZS Chojnice                                          130
  8. ZSP 4 Malbork                                      122
  9. PZS 1 Kościerzyna                              119
  10. ZSZ Barlewiczki                                   112

Dziesięć najlepszych szkół uczestniczy w uroczystym podsumowaniu rywalizacji sportowej w roku 2015/2016, które organizowane jest we wrześniu w Kwidzynie.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.wszs.pomorze.pl w zakładce klasyfikacja szkół.