Projekt „ Poławiacze Pereł”

W dniach 3.07-16.07 2016r.  uczennica  klasy III LO”C” Paulina Warmowska uczestniczyła  w szkole letniej Uniwersytetu Jagiellońskiego „Poławiacze Pereł”. Projekt ten ma na celu poszerzanie możliwości rozwijania talentów wśród uzdolnionej młodzieży całej Polski.
Paulina brała  udział w kampusie dziennikarsko-literackim pod przewodnictwem dr Michała Zawadzkiego. Warsztaty  obejmowały tematykę z zakresu: literatury, muzyki,  filozofii i prasy. Uczestnicy odwiedzili radio studenckie UJOT FM, dwie redakcje: Gazety Wyborczej i Tygodnika Powszechnego. Próbowali swoich sił w dziennikarstwie a także nagrali audycję. Oprócz zajęć kampusowych uczestnicy brali udział w zajęciach artystycznych.

Poza zajęciami Paulina zwiedziła Kraków, Muzeum Schindlera oraz obejrzała wystawę Maria Mater  Misericordiae,  a także obejrzała musical „Bodo” .

Podsumowanie zadań zrealizowanych w czasie projektu oraz opis swych wrażeń uczestnicy zawarli w gazetce  „Łączymy, łączymy…” . Każdy uczestnik „Poławiaczy Pereł” otrzymał pamiątkowy egzemplarz.

Paulina Warmowska

Zdjęcia: Piotr Jabłoński