Goście Z Indonezji, Iranu i Rumunii na Wzgórzu

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole studentki  Dwitę Rakhmatika z Indonezji, Alexandrę Baghiceanu z Rumuni i  Pardis Moamaei z Iranu.  Dziewczyny spędziły z nami cały tydzień. Każdy tydzień był bogaty w nowe przeżycia i doświadczenia dla nich, jak i również dla nas. Na lekcjach, które studentki przygotowały specjalnie dla nas poznawaliśmy obcą kulturę. Pokazywały nam elementy tradycyjnego ubioru w swoich krajach, mogliśmy usłyszeć brzmienie najpopularniejszej muzyki, a także nauczyć się kroków tanecznych. Każda lekcja pobudzała w nas dobrą energię, widać było, że dziewczyny  podchodziły do każdej rzeczy z wielkim entuzjazmem. Cały ten tydzień wymagał od nauczycieli wkładu dużej ilości pracy, co przyniosło ogromne efekty. Polepszyliśmy nasze umiejętności mówienia po angielsku, a także otworzyliśmy się na nowe znajomości. Teraz bariera językowa nie stanowi dla nas problemu. Podczas pobytu w Polsce Dwita, Alexandra i Pardis  próbowały tradycyjnego jedzenia, zwiedziły Złotą Górę, Wieżycę, Stężycę i Gdańsk, były na kręglach, w kinie i strzelały z łuku.

Tydzień z Dwitą, Alexandrą i Paradis na długo utkwi nam w pamięci, nadal także utrzymujemy z dziewczynami kontakt przez internet. Dzięki naszym nauczycielom pani wicedyrektor Joannie Stencel, pani Sylwii Klaman i  panu Arkadiuszowi Ulenbergowi, którzy przez tydzień gościli studentki, byłoby to niemożliwe dlatego bardzo serdecznie chcielibyśmy im za to podziękować.

Uczennica I TOR