AIESECNasza szkoła od czterech lat współpracuje z organizacją studencką AIESEC, w ramach której organizowane są warsztaty kulturowo językowe z projektu World Talks. Warsztaty są skierowane dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Mają na celu poprawę umiejętności posługiwania się obcymi językami, głownie językiem angielskim. Intencją programu World Talks jest również promowanie tolerancji wśród uczniów i wyzbycie się wszelakich złych stereotypów. Założenia te mają być osiągnięte przy pomocy wolontariuszy, którzy przyjeżdżają z różnych zakątków Świata. Ich zadaniem jest promowanie kultury swojego kraju poprzez prezentacje multimedialne, kontakt z uczniami oraz dyskusje prowadzone w języku angielskim. W ramach współpracy w ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole studentki  Dwitę Rakhmatika z Indonezji, Alexandrę Baghiceanu z Rumuni i  Pardis Moamaei z Iranu.  Dziewczyny spędziły z nami cały tydzień.

J.S.