W dniu 25 października 2016 roku odbył się Powiatowy Turniej w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach XVII Wojewódzkiej Licealiady. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyny. „Wzgórze” po zwycięstwach nad wszystkim zespołami zajęło I miejsce i awansowało do etapu wojewódzkiego. Reprezentacja naszej szkoły w pierwszym meczu podejmowała szkołę ZST Kartuzy. Do przerwy przegrywaliśmy jedną bramką. W drugiej połowie nasz zespół przeprowadził kilka składnych akcji zakończonych zdobyciem bramki, które przypieczętowały jednobramkowe zwycięstwo 10:9.
W drugim spotkaniu podejmowaliśmy gospodarza turnieju ZSP Somonino. Po szybkim objęciu 6 – bramkowego prowadzenia drużyna z naszej szkoły nie oddała go do końca meczu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 17 : 11. Trzeci mecz z drużyną z Żukowa od początku był zacięty i wyrównany. Nasza drużyna od pierwszej minuty narzuciła swój rytm gry prowadząc do końca meczu. Mecz zakończył się wynikiem 12 : 9. Wygrana w turnieju zagwarantowała nam udział w następnym etapie rozgrywek.

Drużynę reprezentowali: Anolik Szymon, Duda Adam, Grobel Adam, Krawiec Nortbert, Macholl Patryk, Mamzer Kacper, Markowski Szymon, Miłejko Jakub, Młyński Kacper, Paracki Patryk, Wittbrodt Wojciech – kapitan reprezentacji oraz Adrian Szuta