W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w II edycji projektu „Młodzi wobec wyzwań współczesnego rynku kredytowego”, którego celem jest podniesienie świadomości kredytowej młodych konsumentów, ukierunkowanej na odpowiedzialne pożyczanie i ograniczanie nadmiernego zadłużenia, poprzez nabycie teoretycznej i praktycznej wiedzy finansowej. Projekt realizowany jest przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Wykładowcy Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz eksperci Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową przeprowadzili warsztaty w klasach III LOc i III TE. Program spotkania obejmował m.in. prezentację podstawowych zagadnień dotyczących funkcjonowania rynku kredytowego oraz zajęcia praktyczne związane ze sposobami oceny zdolności kredytowej oraz projektowaniem kart scoringowych, stosowanych przez banki przy udzielaniu kredytów konsumpcyjnych.

spotk kredyt_1
spotk kredyt_1 spotk kredyt_1