Po raz kolejny w naszej szkole przeżywaliśmy dzień upamiętniający nam osobę Ojca Świętego Jana Pawła II.

Tegorocznym hasłem obchodów było:

„ Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

Trzeba przekazać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście”  Jan Paweł II

Praktycznym wyrazem realizacji hasła są dla wierzących uczynki miłosierdzia względem ciała (głodnych nakarmić , spragnionych napoić, nagich przyodziać, podróżnych w dom przyjąć, więźniów pocieszać, chorych nawiedzać, umarłych pogrzebać) oraz względem duszy (grzesznych upominać, nieumiejętnych pouczać, wątpiącym dobrze radzić, strapionych pocieszać, krzywdy cierpliwie znosić, urazy chętnie darować, modlić się za żywych i umarłych).

Realizowanie uczynków jest sposobem na budzenie sumienia często uśpionego w obliczu dramatu ubóstwa, a także umożliwi nam coraz głębsze wejście w serce Ewangelii, gdzie ubodzy są uprzywilejowani dla Bożego miłosierdzia.

Uczniowie klas II LOd, II TI, oraz I Tor przedstawili całej społeczności szkolnej pantomimę przybliżającą uczynki miłosierdzia.

dz papieski_1
dz papieski_1 dz papieski_1