W dniu 15 listopada 2016 roku w ZSZ i O w Kartuzach gościliśmy uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu kartuskiego, którzy brali udział w XIV Powiatowym Turnieju Gimnazjalistów w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych. Jest to jedyny taki turniej rozgrywany w naszym powiecie i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. W rozgrywkach, w których zespoły składały się z 3 dziewcząt i 3 chłopców, uczestniczyło pięć szkół gimnazjalnych. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano 10 spotkań, w których I miejsce zajęło Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Żukowie. O kolejności końcowej decydowały  punkty, różnica w setach, różnica małych punktów, mecz bezpośredni. Drużyna zwycięska zdominowała cały turniej wygrywając wszystkie mecze po 2:0 nie tracąc nawet seta. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach, które punktowały w swoich trzech meczach. O trzecim miejscu zdecydowały tzw. „małe punkty” , w którym Gimnazjum z Przodkowa o 2 punkty pokonało Gimnazjum Sierakowice. Ostatnie, piąte miejsce, zajęło Gimnazjum Publiczne w Somoninie, które rozegrało dobry turniej, lecz w samych końcówkach wszystkich meczy musiało uznać przewagę i doświadczenie przeciwników przegrywając wszystkie mecze.