Dnia 17 listopada w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbyły się zawody okręgowe II Olimpiady WiUHM, do których zakwalifikowały się 102 szkoły z całej Polski i 435 uczniów.

W ZSZiO w Kartuzach w eliminacjach okręgowych wzięło udział 27 uczniów z 5 szkół ekonomicznych z Lęborka, Bytowa,Tczewa, Stargardu Gdańskiego oraz z ZSZiO w Kartuzach. Z naszej szkoły przystąpiło 4 najlepszych uczniów z III i IV klasy Technikum Ekonomicznego, którzy pomyślnie przeszli eliminacje szkolne tj. Aleksandra Walkusz, Beata Skierka, Maria Formella i Martyna Krefta. Celem Olimpiady jest podnoszenie wiedzy zawodowej uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec i technik rachunkowości oraz rozwijanie ich motywacji do doskonalenia umiejętności handlowych i menedżerskich, jak również do kształcenia umiejętności i myślenia przedsiębiorczego w praktyce. Tematem wiodącym tej edycji jest „Handel a gospodarka”. Program II Olimpiady WiUHM obejmuje zagadnienia z przedmiotów: podstawy ekonomii, rachunkowość, statystyka, marketing, informatyka, analiza ekonomiczna, elementy prawa i język obcy zawodowy. Dodatkową zachętą dla uczniów, do udziału w Olimpiadzie stanowi fakt, że uczniowie, którzy uzyskują tytuł laureata i finalisty są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W przypadku uczniów z technikum ekonomicznego jest to kwalifikacja A.36.Prowadzenie rachunkowości.

Życzymy wszystkim uczestnikom II Olimpiady uzyskania jak najwyższych wyników i zakwalifikowania się do finału.

2 olimp wiuhm_1
2 olimp wiuhm_1 2 olimp wiuhm_1