Grupa motywowana przez Panią Martę Furman 29 listopada wzięła udział w Pomorskim Festiwalu Krótkich Filmów o HIV i osiągnęła wielki, filmowy sukces zajmując I miejsce w województwie!!! Kaja Zalewska (III LOc), Kacper Sowiński (II TOR), Artur Dampc (I TOR), Marcin Szreder ( III TOR) oraz Krystian Brylowski(III TOR) w listopadzie pracowali nad filmem o metaforycznym tytule „Raz, dwa, trzy…”. Pierwszorzędna gra aktorska, niesamowite zdjęcia, profesjonalny montaż i idealny dobór muzyki razem współgrają ze sobą w 5 minutowej etiudzie fabularnej. Jej wymowę i przekaz artystyczny doceniło jury honorując uczestników kolejną projekcją filmu oraz cennymi nagrodami.
Ostatni etap konkursu organizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku oraz Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej zakładał przekazanie informacji dotyczących zasad profilaktyki HIV/AIDS, promowanie odpowiedzialności za własne życie i zdrowie oraz szacunku wobec siebie i innych, integrowanie środowisk szkolnych i inspirowanie ich do działań w zakresie profilaktyki zdrowotnej poprzez kontakt ze sztuką i aktywność artystyczną. Panel Edukacyjny poprowadziła Aleksandra Anuszewska certyfikowany doradca ds. HIV/AIDS natomiast Sławomir Pultyn operator, reżyser, autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych wprowadził uczestników w „Tajniki sztuki filmowej”.

Nad organizacyjnym przygotowaniem uczniów ze Szkolnego Koła Teatralnego czuwała Pani Justyna Kluge.

konk o hiv_1
konk o hiv_1 konk o hiv_1