W dniu 16 marca 2017 po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców. W rozgrywkach uczestniczyło pięć szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Uczniowie ze „Wzgórza” po zwycięstwach nad ZST Kartuzy, I LO Kartuzy i ZSZ i O Żukowo oraz porażce z ZSP Przodkowo zapewnili sobie pierwsze miejsce w XVII edycji tych rozgrywek. Uczniowie grający w drużynie ZSZ i O Kartuzy będą reprezentować powiat kartuski w drugim etapie na Półfinałach wojewódzkich, które odbędą się w Wejherowie. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Patryk Miotk III TH, Przemysław Elgert II HW, Mateusz Brylowski II HW, Łukasz Miłosz III LO d, Szymon Kwidziński III LO d, Daniel Rompa III LO d, Piotr Kąkol III LO d, Filip Głodowski VI TI oraz Wojciech Wittbrodt IV TI, który dostał wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w turnieju MVP.

pow lic ps_1
pow lic ps_1 pow lic ps_1