Reprezentacja ZSZ i O w Kartuzach w składzie: Adam Majewski II TOR, Jakub Różnicki II TOR, Sebastian Płotka II TI, Marcin Lademan II LO d, Szymon Cyperski II TI, Łukasz Czapiewski II TOR, Mateusz Bronk I TOR, Dacjan Kierznikiewicz I TOR odniosła historyczny sukces zwyciężając w Półfinałach XVII Wojewódzkiej Licealiady w Koszykówce.

Po sukcesie w turnieju powiatowym „Wzgórze” 21 marca 2017 r. przystąpiło do drugiego etapu w tych rozgrywkach, które miały miejsce  w Lęborku. W Półfinale uczestniczyły szkoły z Rumii, Kłanina, Lęborka oraz nasza szkoła. Nasza reprezentacja rozegrała trzy mecze, w których odniosła komplet zwycięstw. Drużyna ze „Wzgórza” w każdym spotkaniu dyktowała swoje warunki gry, co pozwoliło uzyskiwać dużą przewagę punktową i kontrolować przebieg meczu. Jedynie w ostatnim meczu z Lęborkiem w pierwszej kwarcie ( każdy mecz trwał 4x8 min.) to gospodarze mieli nieznaczną przewagę, lecz w pozostałych trzech odsłonach „górą” okazali się uczniowie naszej szkoły. Sukces jest tym bardziej ważny, iż pierwszy raz wystąpimy w ścisłym finale licealiady, która odbędzie się 30 marca w Słupsku. W całym turnieju uczeń klasy II LO d Marcin Lademan uzyskał najwięcej zdobytych punktów i został najlepszym zawodnikiem odbierając pamiątkowy puchar. GRATULACJE DLA DRUŻYNY !!!!.