loga UE

Wniosek numer: POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024250

Tytuł:                    : Małe miasto w wielkim świecie- staże zagraniczne uczniów z kartuskiego
                               Wzgórza

REKRUTACJA NA STAŻ ZAGRANICZNY

GRUPA A- Technik Handlowiec i Sprzedawca

Informacje ogólne:

1. Uczestnikami projektu (grupa A) są uczniowie obecnej klasy II Technikum Nr 2

w Kartuzach, kształcący się w zawodzie Technik Handlowiec oraz uczniowie II klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej, kształcący się w zawodzie sprzedawcy

Wśród kandydatów, komisja wyłoni 12 uczestników i osoby, które znajdą się na liście rezerwowej. Nazwiska osób wyjeżdżających na staż zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Uczestnikami będzie 8 uczniów z Technikum Handlowego ( plus 2 osoby rezerwowe) i 4 uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej ( plus 1 rezerwowa). Wszyscy ci uczniowie przed wyjazdem na staż są zobligowani do uczestniczenia w kursie z języka angielskiego ( 15 godzin), mini kursie z języka francuskiego( tzw survival French) ( 5 godzin) , kursie z pierwszej pomocy ( 2 godziny) oraz warsztatach z psychologiem ( 5 godzin) oraz w zajęciach z doradcą zawodowym ( 2 godz). Uczeń musi mieć 80 % obecności w każdym z komponentów. Frekwencja poniżej 80% w każdym z komponentów skutkuje skreśleniem z listy uczestników stażu .W tej sytuacji, osoba na liście rezerwowej zostaje uczestnikiem stażu.

Plan działań i Terminy

1. W dniu 25 kwietnia, 2017 ( wtorek) o godzinie 8:15 w Sali Stowarzyszenia, odbędą się rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim. Skład komisji: Magdalena Fryt, Arkadiusz Ulenberg, Andrzej Klinkosz
  2. W dniu 27 kwietnia, 2017 ( czwartek) o godzinie 8:15 odbędą się rozmowy kwalifikacyjne w języku polskim. Skład komisji: Magdalena Fryt, Arkadiusz Ulenberg, Andrzej Klinkosz, Iwona Cyrocka i Beata Gruba
  3. W dniu 28 kwietnia, 2017 o godzinie 9:00 w sali 211 odbędzie się test z języka angielskiego ( 60 minut)

Na rozmowę kwalifikacyjną, kandydaci przynoszą wydrukowane CV w języku polskim i angielskim oraz listy motywacyjne w języku polskim i angielskim.

Kryteria rekrutacji

Procedura rekrutacji polegać będzie na ocenie punktowej poszczególnych jej elementów. Kandydat będzie mógł uzyskać  max 100 pkt , na które składa się :

•   rozmowa kwalifikacyjna w języku polskim- 25 pkt
  • rozpatrzenie listu motywacyjnego i CV ( w języku polskim i j. angielskim) –  10pkt
  • test z języka angielskiego - 16 pkt
  • rozmowa sprawdzająca umiejętności językowe ( w języku angielskim) – 25 pkt
  • oceny z wybranych przedmiotów ( semestralne) 24 pkt. – waga ocen odpowiada ilości punktów: dla Technikum Handlowego   (j. angielski, j. angielski w działalności handlowej, obsługa klienta, pracownia sprzedaży) dla Zasadniczej Szkoły Zawodowej (j. angielski, j. angielski w działalności handlowej, obsługa klienta, organizacja i techniki sprzedaży)

Osoby, które otrzymają najwyższa liczbę punktów zostaną uczestnikami stażu.

Wyniki zostaną ogłoszone 10 maja, 2017 roku.

loga UE

Wniosek numer: POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024250

Wzgórza

REKRUTACJA NA STAŻ ZAGRANICZNY

GRUPA B- Technik Informatyk

Informacje ogólne:

1. Uczestnikami projektu (grupa B) są uczniowie obecnej klasy II Technikum Nr 2

w Kartuzach, kształcący się w zawodzie Technik Informatyk

Procedura rekrutacji polega na ocenie punktowej poszczególnych elementów. Kandydat napisze list motywacyjny i CV w dwóch językach oraz odbędzie dwie rozmowy kwalifikacyjne oraz napisze test z języka angielskiego. Pierwszą, w języku angielskim, podczas której zostanie sprawdzona jego znajomość języka i umiejętność komunikacji; oraz kolejną w obecności doradcy zawodowego i psychologa szkolnego. Ponadto, zostaną mu przydzielone punkty za oceny końcowe z wybranych przedmiotów ( waga ocen odpowiada cyfrze). Osoby, które otrzymają najwyższą liczbę punktów zostaną uczestnikami stażu. Komisja rekrutacyjna, podejmuje decyzję ostateczną. Od decyzji komisji rekrutacyjnej, nie ma odwołania. Wśród kandydatów, komisja wyłoni 16 uczestników i 2 osoby, które znajdą się na liście rezerwowej. Nazwiska osób wyjeżdżających na staż zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Wszyscy ci uczniowie przed wyjazdem na staż są zobligowani do uczestniczenia w kursie z języka angielskiego ( 15 godzin), kursie z pierwszej pomocy ( 2 godziny), warsztatach z psychologiem ( 5 godzin) oraz w zajęciach z doradcą zawodowym ( 2 godz).Uczeń musi mieć 80 % obecności w każdym z komponentów. Frekwencja poniżej 80% w każdym z komponentów skutkuje skreśleniem z listy uczestników stażu. W tej sytuacji, osoba na liście rezerwowej zostaje uczestnikiem stażu.

Plan działań i Terminy

1. W dniu 26 kwietnia, 2017 ( środa) o godzinie 8:15 w Sali Stowarzyszenia, odbędą się rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim. Skład komisji: Magdalena Fryt, Arkadiusz Ulenberg, Paweł Pobłocki/ Andrzej Klinkosz

Kryteria rekrutacji

• rozmowa kwalifikacyjna w języku polskim- 25 pkt
  • test z języka angielskiego - 16 pkt
  • rozmowa sprawdzająca umiejętności językowe ( w języku angielskim) – 25 pkt
  • oceny z wybranych przedmiotów ( semestralne) 24 pkt. – waga ocen odpowiada ilości punktów: (j. angielski zawodowy w branży informatycznej, sieci komputerowe, urządzenia techniki komputerowej, systemy operacyjne)

Osoby, które otrzymają najwyższa liczbę punktów zostaną uczestnikami stażu.

Wyniki zostaną ogłoszone 10 maja, 2017 roku.