W dniu 24 maja 2017 uczniowie kl. I TH oraz II LO d wzięli udział w Bałtyckim Festiwalu Nauki na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W ramach imprezy prezentowane były stanowiska z ciekawymi eksperymentami i zagadnieniami dotyczącymi nauki. Uczniowie mieli możliwość zaobserwować struktury niewidoczne nieuzbrojonym okiem, posmakować niezwykłych produktów kuchni molekularnej oraz jadalnych mikroorganizmów, poznać bakterie, które żyją z nami każdego dnia oraz sekrety antybiotyków, wyizolować DNA z owoców i warzyw, dowiedzieć się jak powstaje tęcza jak i zobaczyć hodowlę roślin w kulturach in vitro.
 Co więcej, mogli wyhodować mikroorganizmy z własnych posiewów, zaprojektować nowego drobnoustroja oraz stworzyć naszyjnik z DNA. Przeprowadzony został pokaz świecących wirusów w żywych komórkach jak i wykład w technologii 3D prezentujący trójwymiarowe struktury białek. W ramach gry kryminalistycznej, wzięli udział w poszukiwaniu mordercy, który ukrywał się na Wydziale.

bfn_1
bfn_1 bfn_1