W dniu 26 września 2017 roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie z ratownikiem medycznym- Zbigniewem Formellą. Warsztaty były dla klasy II TE i zorganizowała je pani Joanna Wenta. Pan ratowik opowiadał, pokazywał co zrobić oraz jak się zachować, gdy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia życia. Każdy z uczniów mógł przećwiczyć na fantomie pod czujnym okiem ratownika, resuscytacje i zastępczy oddech. Wszystkim wyszło to bardzo dobrze! Następnie pan Zbigniew Formella pokazał jak używa się AED (Automated External Defibrillator) i dwie uczennice mogły to poćwiczyć w symulowanym przypadku.
Była również wyświetlona prezentacja multimedialna, która przedstawiała m.in. na co najwięcej Polaków umiera od noworodka do powyżej 75 roku życia, łańcuch przeżycia, najczęstsze choroby na świecie itp. Ratownik opowiadał wszystko ciekawie, co powodowało, że wszyscy go słuchali z zainteresowaniem oraz opowiadał o różnych przypadkach, które mu się przydarzyły w pracy.

Można było się dowiedzieć dużo przydatnych, pożytecznych informacji. Uczniowie II TE byli bardzo zadowolenie ze spotkania. Oby więcej takich spotkań :)

ratownik med_1
ratownik med_1 ratownik med_1