Szkolna reprezentacja ZSZ i O w Kartuzach  w biegach przełajowych dwukrotnie startowała w powiatowych zawodach w Somoninie i w Miechucinie. W obydwu imprezach sportowych nasze drużyny uplasowały się na drugich miejscach. W Somoninie, w zawodach z cyklu „Brzegami Raduni” naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Jarosław Piepiórka z II LO d, Andrzej Labuda z II LO d, Adam Duda z III TI i Nikodem Strongowski z I LO d. Ten ostatni indywidualnie wywalczył III miejsce odbierając puchar i nagrody rzeczowe. Pozostali uczniowie zakończyli swój bieg w pierwszej dziesiątce, co dało naszej szkole II miejsce w klasyfikacji generalnej.

10 października 2017 r. w Miechucinie odbyła się XVIII Powiatowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Szkolna drużyna składała się z 12 osób, którzy mieli do pokonania dystans 10 km (10x1000m). Od samego początku bieg reprezentacji ZSZ i O w Kartuzach nie przebiegał po naszej myśli. Przez pierwsze pięć zmian byliśmy na III (IV) miejscu z dużą strata do lidera biegu. Na szóstej zmianie Karol Węsierski z III LO d wyprowadził naszą sztafetę na prowadzenie, które nie trwało długo, gdyż straciliśmy je na siódmej zmianie i do końca biegu chłopcy  z naszej szkoły musieli odrabiać straty. Na ostatniej zmianie Nikodem Strongowski z I LO d na samym finiszu wyprzedził dwóch zawodników gwarantując nam II miejsce.

Opiekunem reprezentacji ZSZ i O w Kartuzach jest Pan Rafał Makurat.

Szkołę reprezentowali:

Mateusz Brylowski III HW