Uczniowie ZSZiO w Kartuzach po raz kolejny uczestniczyli w Ogólnopolskim programie edukacji medialnej: „Lekcja w kinie”, organizowanym przez Centrum Edukacji Filmowej. To interaktywne, multimedialne Lekcjeprowadzone przezzawodowych aktorów,  połączone zprojekcjami filmowymi. Wystartowała jużdwunasta edycja Lekcji, podczas których uczniowie klas: I TE, I TOR oraz I LOd, 10 października, mogli poznać tajniki sztuki filmowej. Lekcje, w których biorą udział uczniowie z całej Polski,wpisują się w podstawę programową. Koordynatorem projektu w ZSZiO była Pani Marta Furman oraz Panie: Jolanta Stankowska, Martyna Mejer i Beata Gruba.

Tegoroczny repertuar projektu to prawdziwy skarbiec godnych naśladowania postaw oraz idei fundamentalnych dla naszej kultury. Wciągająca fabuła filmu pt. Eddie zwany orłem, trzymająca w napięciu filmowa historia i zdeterminowany bohater, z którymi łatwo się identyfikować. Te elementy sprawiają, że uczniowie niemal na własnej skórze przekonają się o mocy ideałów nietracących na aktualności – również we współczesnym, pełnym wyzwań, świecie. A takie doświadczenie to niezastąpiony punkt wyjścia do wychowawczej i pouczającej dyskusji.