Wychowawczynie klas I TE oraz I TOI zorganizowały 8 listopada lekcję multimedialną w kinie Helios w celu integrowania zespołów klasowych oraz kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Podstawą wyjazdu było przekonanie, że lekcja w kinie stanowi atrakcyjne narzędzie w pracy dydaktycznej i wychowawczej każdego nauczyciela. Na przykładzie prezentowanych przez filmowych bohaterów postaw i wyborów, które podejmują dużo skuteczniej buduje się z uczniami dialog. Podopiecznych łatwiej angażować do świadomego udziału w dyskusji. Różnorodne gatunki filmowe pokazują cały wachlarz możliwości rozwiązywania problemów wychowawczych.

Uczniowie otrzymali również zadania, które polegały na zwiększeniu ich wiedzy nie tylko w teorii ale również w praktyce zgodnie z wybranym przez siebie profilem kształcenia. Informatycy zapoznawali się z nowinkami technologicznymi i nowościami w dziedzinie sprzętu informatycznego. Uczniowie, którzy uczęszczają do grupy TOR sprawdzali jaką rolę odgrywa grafika we współczesnej reklamie natomiast wybrani ekonomiści dzięki uprzejmości pracowników kina Helios, przy zakupie biletów, analizowali ogólne zagadnienia związane m.in. z finansami w ich siedzibie.

lekcja w kinie ...
lekcja w kinie helios_1 lekcja w kinie helios_1