W dniu 16 listopada 2017 r w naszej szkole i w 13 innych okręgach w Polsce odbyły się eliminacje okręgowe III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Startowało łącznie 26 uczniów z takich szkół jak: ZSE-U w Bytowie, ZSE w Tczewie , ZSGŻiA w Lęborku i ZSZiO w Kartuzach. Naszą szkołę reprezentowali: Maria Formella z klasy IV TE, Karol Kulas z kl. IV TE,,Anna Sypion z kl. IV TE, Marta Okroj z kl. IV TE, Kamila Konkol z kl. III TE, Magdalena Leszkowska z kl. III TE, Alicja Leyk z kl.III TE, Ewelina Damaszk z kl. III TE i Karolina Węsiora z kl. III TE. W zawodach okręgowych w Polsce startowało 378 uczestników z 53 szkół.

Najlepsi z uczestników etapu okręgowego, którzy dotrą do finału, według regulaminu będzie to 60 uczniów z Polski, zostaną zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje A36. Test olimpijski obejmował nie tylko zagadnienia z tematu przewodniego „Bankowość - miejsce i rola w gospodarce narodowej” ale również z ekonomii, rachunkowości, analizy ekonomicznej, marketingu, informatyki, statystyki i prawa.

Zdobycie 60% prawidłowych odpowiedzi gwarantuje zakwalifikowania się do finału.

Wszystkim naszym uczniom życzymy zakwalifikowania się do finału, który odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2017 r. w Zespole Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej.

olimp wiuhm_1
olimp wiuhm_1 olimp wiuhm_1