W dniu 15 listopada 2017 roku w ZSZ i O w Kartuzach gościliśmy uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu kartuskiego, którzy brali udział w XIV Powiatowym Turnieju Gimnazjalistów w Piłce Siatkowej Drużyn Mieszanych. Jest to jedyny taki turniej rozgrywany w naszym powiecie i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród młodzieży. W rozgrywkach, w których zespoły składały się z 3 dziewcząt i 3 chłopców, uczestniczyło pięć szkół gimnazjalnych. Zespoły grały systemem „każdy
 z każdym”. Łącznie rozegrano 10 spotkań, w których I miejsce zajęło Gimnazjum w Przodkowie. O kolejności końcowej decydowały  punkty, różnica w setach, różnica małych punktów, mecz bezpośredni. Drużyna zwycięska zdominowała cały turniej wygrywając wszystkie mecze po 2:0 nie tracąc nawet seta. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum Katolickie w Kartuzach, które punktowały w swoich trzech meczach. O trzecim miejscu zdecydowała suma punktów , w którym Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach o pokonało Gimnazjum Staniszewo. Ostatnie, piąte miejsce, zajęło Gimnazjum Goręczynie, które rozegrało dobry turniej, lecz w samych końcówkach wszystkich meczy musiało uznać przewagę i doświadczenie przeciwników przegrywając wszystkie mecze.

V miejsce Gimnazjum Goręczyno

Na uroczystym podsumowaniu Pani Dyrektor Grażyna Maczulis wręczyła drużynom pamiątkowe dyplomy i puchary oraz trzem najlepszym zespołom medale oraz nagrody rzeczowe. Organizator Pan Rafał Makurat wyróżnił najlepszych zawodników wręczając im statuetki siatkarskie. Wyróżnienia otrzymali:

Lidia Licbarska z Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach i Jakub Gurbowicz z Gimnazjum Katolickiego w Kartuzach, zaś Mvp turnieju otrzymali Lucjan Bladowski i Aleksandra Toporek z Gimnazjum Przodkowo.