Dnia 15.11.2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbyła się XVIII Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego: I LO Kartuzy, ZSZ i O Żukowo, ZST Kartuzy, oraz gospodarz licealiady ZSZ i O Kartuzy. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem „każdy z każdym”. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie „Wzgórza” z drużyną z I LO w Kartuzach. Dziewczęta walczyły o zwycięstwo do ostatniej minuty. Mecz zakończył się wynikiem 10:9 na korzyść naszej szkoły.

Wygrywając wszystkie mecze dziewczęta ze „ Wzgórza” zajęły pierwsze miejsce w turnieju, zdobywając tytuł mistrza i prawo reprezentowania powiatu kartuskiego na półfinale wojewódzkim. GRATULACJE !

Skład reprezentacji ZSZ i O w Kartuzach:

1. Treder Marta kl. II LO d – kapitan drużyny
  2. Driwa Weronika kl. I TOI – bramkarz