Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu ponownie gościł w Kartuzach. Jego zadaniem jest wspomaganie nauczycieli w wychowaniu młodzieży poprzez sztukę, jak również przygotowanie widza do świadomego i krytycznego jej odbioru.

24 listopada na deskach Kartuskiego Centrum Kultury wrocławski teatr zaprezentował spektakl pt. Świat Bruna Schulza. Wzbogacone multimedialną prezentacją przedstawienie doskonale oddało charakter utrzymanej w surrealistycznej poetyce snu twórczości pisarza.

Całość przedstawienia była niewątpliwie doskonałym powtórzeniem przed maturą dla uczestniczących w nim maturzystów. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marzenna Formella, Barbara Brzostowska oraz Marta Furman.

zd
zd zd