30 listopada w naszej szkole odbyła się pokazowa debata oksfordzka. Przeprowadzona została w ramach projektu „Turniej debat oks­fordz­kich szkołą kul­tury dia­logu oby­wa­tel­skiego na Pomo­rzu”. Celem projektu jest popu­la­ry­zo­wa­nie atrak­cyj­nych dla mło­dzieży wzor­ców komu­ni­ka­cji spo­łecz­nej w for­mie debaty oks­fordz­kiej oraz upo­wszech­nie­nie kul­tury dia­logu publicz­nego bez agre­sji, z sza­cun­kiem dla odmien­nych poglą­dów i postaw spo­łecz­nych.
Tezą naszej debaty był temat: „Media społecznościowe niekorzystnie wpływają na młodzież” Obie strony debaty, przedstawiciele II TOR oraz II LOC, wykazały się dużą umiejętnością gromadzenia i selekcjonowania informacji, argumentacji i znajomością zasad retoryki.

Szkolna debata była doskonałą próbą przed wyjazdem naszej grupy na Pomorski Turniej Debat do Gdańska , gdzie będziemy walczyć w pierwszym etapie w debacie z VII LO z Gdańska na temat: „Należy ograniczyć ilość reklam w przestrzeni publicznej”

Trzymajcie kciuki !! :)

debata_1