28 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbyła się konferencja „Przyszłość na rynku pracy. Teorię zamieniamy w praktykę.”

O godzinie 10:00 Pani Dyrektor Grażyna Maczulis przywitała zebranych gości, wśród których znaleźli się m. in. : Pan Pierre - Marie Gromier - Dyrektor szkoły w Bergerac we Francji, z którą szkoła „na Wzgórzu” współpracuje od lat, Pan Mirosław Szutenberg - wiceprzewodniczący Rady Powiatu, dyrektorzy szkół oraz doradcy zawodowi i młodzież powiatu kartuskiego.

„To właśnie z myślą o młodzieży zostało zorganizowane to spotkanie. Pragniemy aby uczniowie byli świadomi jak ważne na rynku pracy jest praktyczne przygotowanie zawodowe” - powiedziała Dyrektor Grażyna Maczulis.

Podczas konferencji wystąpili prelegenci, którzy przybliżyli uczestnikom tematykę spotkania. Pan Piotr Lewna - specjalista ds. marketingu i PR, właściciel firmy Promo Mark przedstawił jak pomocne są media społecznościowe w budowaniu marki osobistej. Pani Małgorzata Bronk - kierownik Działu Poradnictwa i Rozwoju Zawodowego - PUP Kartuzy przybliżyła możliwości związane z poszukiwaniem pracy i własnym rozwojem. Natomiast o istocie siły motywacji opowiedział Pan Krzysztof Głodowski z Kaszubskiego Związku Pracodawców.

Również młodzież miała okazję wystąpienia. Przyszli technicy organizacji reklamy przybliżyli zebranym gościom tajniki swojego zawodu oraz technika handlowca i sprzedawcy. Natomiast Michał Stefanowski, przyszły technik handlowiec zaprezentował odbyte praktyki uczniów w przedsiębiorstwach handlowych we Francji.

Ważnym elementem konferencji było wręczenie Certyfikatów Europass Mobility dwunastoosobowej grupie uczniów szkoły „na Wzgórzu”, którzy w ramach projektu Małe miasto w wielkim świecie - staże zagraniczne uczniów z kartuskiego Wzgórza POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024250 na przełomie września i października odbyli dwutygodniowy staż w lokalnych sklepach w Bergerac.

„Współpraca pomiędzy naszymi szkołami jest dla mnie bardzo ważna, jest ważna dla moich uczniów, dlatego będziemy ją w dalszym ciągu kontynuować” powiedział Dyrektor Pierre - Marie Gromier.

Konferencja zakończyła się spotkaniem, podczas którego zebrani gości wymienili się doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi przyszłości młodych ludzi na rynku pracy.

konferencja_1
konferencja_1 konferencja_1