loga UE

Wniosek numer: POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024250

Tytuł:                    : Małe miasto w wielkim świecie- staże zagraniczne uczniów z kartuskiego
                                 Wzgórza

REKRUTACJA NA STAŻ ZAGRANICZNY

GRUPA C- Technik Organizacji Reklamy

Informacje ogólne:

1. Uczestnikami projektu (grupa A) są uczniowie obecnej klasy III Technikum Nr 2

w Kartuzach, kształcący się w zawodzie Technik Organizacji Reklamy

Procedura rekrutacji polega na ocenie punktowej poszczególnych elementów. Kandydat napisze list motywacyjny i CV w dwóch językach oraz odbędzie dwie rozmowy kwalifikacyjne oraz napisze test z języka angielskiego. Pierwszą,  w języku angielskim, podczas której zostanie sprawdzona jego znajomość języka i umiejętność komunikacji; oraz kolejną w obecności doradcy zawodowego i psychologa szkolnego. Ponadto, zostaną mu przydzielone punkty za oceny końcowe z wybranych przedmiotów ( waga ocen odpowiada cyfrze).  Osoby, które otrzymają najwyższą liczbę punktów zostaną uczestnikami stażu. Od decyzji komisji rekrutacyjnej, kandydat może się odwołać w formie pisemnej, kierowanej do Dyrektor Szkoły, w czasie jednego dnia po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Komisja ma 3 dni na udzielenie odpowiedzi i jej decyzja jest decyzją ostateczną.

Wśród  kandydatów, komisja wyłoni 16 uczestników i  2 osoby, które znajdą się na liście rezerwowej. Nazwiska osób wyjeżdżających na staż zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Wszyscy ci uczniowie przed wyjazdem na staż są zobligowani do uczestniczenia w kursie z języka angielskiego ( 15 godzin), kursie z pierwszej pomocy ( 2 godziny) oraz warsztatach z psychologiem ( 5 godzin) oraz w zajęciach z doradcą zawodowym ( 2 godz). Uczeń musi mieć 80 % obecności w każdym z komponentów. Frekwencja poniżej 80% w każdym z komponentów  skutkuje skreśleniem z listy uczestników stażu .W tej sytuacji, osoba na liście rezerwowej zostaje uczestnikiem stażu.

Terminy zajęć będą uzgadniane z uczniami. Za ich zgodą zajęcia mogą odbyć się w czasie ferii zimowych.

Plan działań i Terminy

1. W dniu 23 stycznia, 2018 ( wtorek)  o godzinie 8:15 w Sali Stowarzyszenia,  odbędą się rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim. Skład komisji: Magdalena Fryt, Arkadiusz Ulenberg, Andrzej Klinkosz
  2. W dniu 25  stycznia , 2018 ( czwartek)  o godzinie 8:15 odbędą się rozmowy kwalifikacyjne w języku polskim. Skład komisji: Magdalena Fryt, Arkadiusz Ulenberg, Andrzej Klinkosz, Iwona Cyrocka i Beata Gruba
  3. W dniu 24 stycznia, 2018 o godzinie 9:00 w sali 211 odbędzie się test z języka angielskiego ( 60 minut)

Na rozmowę kwalifikacyjną, kandydaci przynoszą wydrukowane CV w języku polskim i angielskim oraz listy motywacyjne w języku polskim i angielskim.

Kryteria rekrutacji

Procedura rekrutacji polegać będzie na ocenie punktowej poszczególnych jej elementów. Kandydat będzie mógł uzyskać  max 100 pkt , na które składa się :

• rozmowa kwalifikacyjna w języku polskim-  25 pkt
  • rozpatrzenie listu motywacyjnego i CV  ( w języku polskim i j. angielskim) –  10pkt
  • test  z języka angielskiego - 16 pkt
  • rozmowa sprawdzająca umiejętności językowe ( w języku angielskim) – 25 pkt
  • oceny z wybranych przedmiotów ( semestralne) 24 pkt. – waga ocen odpowiada ilości punktów:  (j. angielski, organizacja i techniki reklamy, pracownia fotografii reklamowej, pracownia projektowania i grafiki komputerowej)

Osoby, które otrzymają najwyższa liczbę punktów zostaną uczestnikami stażu.

Wyniki zostaną ogłoszone 29 stycznia, 2018roku.

Wniosek numer: POWERVET-2016-1-PL01-KA102-024250

Wzgórza

REKRUTACJA NA STAŻ ZAGRANICZNY

GRUPA D- Technik Ekonomista

Informacje ogólne:

w Kartuzach, kształcący się w zawodzie Technik Ekonomista

Wśród  kandydatów, komisja wyłoni 16 uczestników i  2 osoby, które znajdą się na liście rezerwowej. Nazwiska osób wyjeżdżających na staż zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły. Wszyscy ci uczniowie przed wyjazdem na staż są zobligowani do uczestniczenia w kursie z języka angielskiego ( 15 godzin), kursie z pierwszej pomocy ( 2 godziny) oraz warsztatach z psychologiem ( 5 godzin) oraz w zajęciach z doradcą zawodowym ( 2 godz). Uczeń musi mieć 80 % obecności w każdym z komponentów. Frekwencja poniżej 80% w każdym z komponentów  skutkuje skreśleniem z listy uczestników stażu .W tej sytuacji, osoba na liście rezerwowej zostaje uczestnikiem stażu.

Plan działań i Terminy

Kryteria rekrutacji

• rozmowa kwalifikacyjna w języku polskim-  25 pkt
  • test  z języka angielskiego - 16 pkt
  • rozmowa sprawdzająca umiejętności językowe ( w języku angielskim) – 25 pkt
  • oceny z wybranych przedmiotów ( semestralne) 24 pkt. – waga ocen odpowiada ilości punktów:  (j. angielski, j. angielski zawodowy, pracownia rachunkowości, rachunkowość finansowa )

Osoby, które otrzymają najwyższa liczbę punktów zostaną uczestnikami stażu.

Wyniki zostaną ogłoszone 29 stycznia, 2018roku.