Jubileuszowy Ogólnopolski Ranking Szkół Technikum „na Wzgórzu”
na 2 miejscu w województwie pomorskim i 84 w Polsce!

Jak co roku miesięcznik „Perspektywy” opublikował swój ogólnopolski ranking liceów i techników.  W tegorocznym 20 już rankingu wzięto pod uwagę 1744 technika z całej Polski. Technikum nr 2 ze Wzgórza utrzymuje znakomitą formę przez lata i po raz kolejny odniosło ogromny sukces! Wielką satysfakcją i radością jest otrzymana kolejna złota tarcza i 2 miejsce w województwie pomorskim, po Technikum Hotelarskim w ZS H-G w Gdyni, które zajęło 55 miejsce w Polsce.

Kryteria Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2018 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Z powiatu kartuskiego do rankingu zakwalifikowały się jeszcze następujące technika: Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych w Somoninie (17 w woj. pomorskim, 292 w Polsce), Technikum w ZS Zawodowych i Ogólnokształcących z Żukowa (19 w województwie, 298 w Polsce) oraz Technikum w ZS Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach (20 w województwie, 300 w Polsce).

Gratulujemy!!!