19 grudnia 2017 roku już po raz kolejny p. Rafał Makurat zorganizował mecz piłki siatkowej pomiędzy nauczycielami i reprezentacją ZSZ i O w Kartuzach. Celem turnieju była integracja młodzieży z nauczycielami. Ze względu na zainteresowanie młodzieży takim spotkaniem drużyna szkolna została podzielona na dwa zespoły. W ten sposób powstał mini turniej, w którym nauczyciele w składzie:
R. Makurat, P. Karasiński, P. Wnuk Lipiński, R. Pytka nie przegrali ani jednego seta, wygrywając z każdą drużyną po 2:0. W meczu pomiędzy uczniami lepszą okazała się pierwsza reprezentacja w składzie: P. Miotk, Sz. Cyperski, J. Makurat, S. Markowski, M. Brylowski oraz P. Elgert. W drugiej drużynie ze „Wzgórza” wystąpili: A.  Pipka, D. Korda, D. Dawidowski, D. Pestka, J. Stalka oraz R. Płotka. Należy zaznaczyć, że w tym turnieju wszyscy byli zwycięzcami oraz nie było kolejności zajmowanych miejsc.

s_1
s_1 s_1