Celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego oraz stworzenie dogodnych warunków do zaprezentowania werbalnych umiejętności językowych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz trzecich klas gimnazjum Powiatu Kartuskiego.

Konkurs przeprowadza się w dwóch etapach:
1)etap szkolny - Celem etapu szkolnego jest wyłonienie uczniów, którzy będą reprezentować szkołę w drugim etapie na szczeblu powiatowym.
2)etap powiatowy - zostanie przeprowadzony 26 lutego 2018r. o godz. 10:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach.

Konkurs polega na zaprezentowaniu krótkiego  przemówienia  (3-5 minut) na dowolny temat tak, jak ma to miejsce w Hyde Park w Londynie. Należy pamiętać, żeby nie urazić w swoim przemówieniu uczuć i dóbr osobistych innych osób.
Przy ocenianiu przemawiających będą brane pod uwagę m.in. następujące czynniki:
-oryginalność i indywidualne potraktowanie tematu,
-poprawność gramatyczna,
-wymowa.