Apelem podsumowującym, zakończyliśmy drugą edycję projektu „Szkoła dobrego wychowania” oraz Miesiąc Profilaktyki: „Profilaktyczne zachowania są kulturalnym sposobem zapobiegania”. W ramach projektu zrealizowaliśmy następujące zadania: zajęcia warsztatowe dotyczące zagadnień „savoir vivre’u” prowadzone przez p. J. Kluge, I. Cyrocką oraz Samorząd Szkolny; zajęcia praktyczne z zachowania się przy stole – zorganizowane w restauracji Pod Orłem oraz zajęcia z wizażystką. Samorząd Szkolny, zorganizował 8 marca „Dzień niebieskiej koszuli” – jako dzień tematyczny, kładący nacisk na elegancki strój.

W ramach projektu,  młodzież uczestniczyła także w konkursach tematycznych:

- „Mój wygląd świadczy o mnie” – konkurs na plakat  dla klas pierwszych;

Laureaci: klasa I TH, I TI, T TE oraz wyróżnienie dla klasy I TOR i I Branżowej;

- „Mistrz savoir vivre” – to zmagania teoretyczne, polegające na rozwiązaniu testu oraz praktyczne: nakrycie stołu, dobór stroju do okoliczności itp.

Laureaci: tytuł „Szkolnego Mistrza savoir vivre” otrzymała klasa I LOd; drugie  miejsce klasa I TOR; trzecie - I LOc; nagrodę publiczności za najładniej nakryty stół zdobyła klasa I TOR.

- „Savoir vivre na co dzień – garść zasad” – konkurs na film lub prezentację dla klas drugich

Laureaci: II TH, II TOR, III TE.

- Ogólnopolski Konkurs Savoir vivre na co dzień – udział wzięło 71 uczniów;

Trzeba przyznać, że projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodzieży, która ugruntowała znane już sobie zagadnienia oraz zdobyła nową wiedzę, potrzebną w życiu codziennym i na rynku pracy. Ważnym elementem w realizacji zadań było wsparcie ze strony wychowawców. Koordynatorami działań były panie Justyna Kluge, Marlena Meisner – Kwiatkowska, Iwona Cyrocka oraz Samorząd Szkolny i Zespół Wychowawczy.

W ramach Miesiąca Profilaktyki, młodzież uczestniczyła w różnych warsztatach, pogadankach dotyczących profilaktyki zdrowia i zachowań ryzykownych. Szkoła współpracowała w tym zakresie z instytucjami i fundacjami, m. in. Klubem Abstynenta w Kartuzach, Powiatowym Centrum Zdrowia, Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny Akademii Medycznej w Gdańsku. Realizowano także programy edukacyjne; „ARS – czyli jak dbać o miłość”, „Podstępne WZW” i „Znamię, znam je?”

d wych_1
d wych_1 d wych_1