23 kwietnia 2018r. wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierka Nadziei” brali udział w warsztatach na temat: „STOP -FAS” . Zajęcia prowadziła pani dr hab. med. prof. nadzw. Mirosława Cichorek , pan dr hab.n.farm. Marek Wiergowski- pracownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz pani dr Grażyna Rymaszewska. Podczas spotkania zostały omówione następujące tematy:
- problemy dzieci z płodowym zespołem alkoholowym,
- skutki picia alkoholu w ciąży.
Celem prelekcji było przede wszystkim uświadomienie młodzieży, że okres dziewięciu pierwszych miesięcy życia człowieka to najbardziej dynamiczny jego rozwój. Prelegencji wskazywali na szkodliwe i niebezpieczne działanie alkoholu, który może w znacznym stopniu spowodować wady płodu. Uzyskane informacje pomogą młodzieży, która 30 czerwca prowadzić będzie stoisko podczas Powiatowego Festynu „Rodzina- Rodzinie”.

w w amg_1
w w amg_1 w w amg_1