W dniach od 15 do 20 oraz od 22 do 27 lipca 2018 roku wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „ Iskierka Nadziei” Natalia Damaszk i Weronika Kosater  wzięły udział w kampusie liderów społeczności lokalnych  - "Poławiacze Pereł", który został zorganizowany przez Wszechnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest to program odkrywania talentów, a jego podstawowy cel to dotarcie do osób o wielkim potencjale i zainspirowanie ich do dalszego rozwoju. Wolontariuszki uczestniczyły  w zajęciach integracyjnych w celu  poznania  pozostałych uczestników Kampusu oraz uczyły  się pracować w grupie. Spędziły również wiele czasu na rozmowach o tym, jak pomóc swojemu otoczeniu, swojej najbliższej okolicy, jak zminimalizować różne problemy w dzisiejszych czasach. Końcowym etapem, który zrealizowały, był spektakl tworzony na podstawie Teatru Forum. Wszystkie przedstawienia związane były z problemami, które dominują  w życiu codziennym wielu ludzi, np. przemoc w rodzinie, alkoholizm czy nietolerancja. Uczennice podczas pobytu również zwiedzały Kraków, miały okazję poznać historię i zabytki  tego miasta. Wolontariuszki uważają, że w ciągu tych kilku dni zdołały nawiązać wiele nowych znajomości i przyjaźni. Bardzo się cieszą , że miały szansę  uczestniczyć właśnie w tym Kampusie. O czasie spędzonym w Krakowie z pewnością nigdy nie zapomną, a nabytą wiedzę wykorzystywać będą  w życiu codziennym.

p_p_1
p_p_1 p_p_1