W dniu 3 marca 2015 r. w naszej szkole gościliśmy uczniów szkół gimnazjalnych, którzy uczestniczyli w XIII Powiatowym Turnieju Gimnazjalistów Drużyn Mieszanych w Piłce Siatkowej. Turniej, jak w roku ubiegłym cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników. Jest to jedyny taki turniej w naszym powiecie, w którym grają drużyny siatkarskie składające się z 3 chłopców i 3 dziewcząt. Pomimo, że organizatorem turnieju jest szkoła ponadgimnazjalna opiekunowie jak i sami uczniowie bardzo chwalą sobie organizację tego typu zawodów. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn. Ostatecznie najlepszym zespołem, podobnie jak w roku ubiegłym zostało Gimnazjum Nr 2 w Żukowie. Na II miejscu z jedną porażką uplasowało się Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach. Na III miejscu z dwiema porażkami Gimnazjum w Sierakowicach. Na IV miejscu Gimnazjum w Staniszewie oraz na V miejscu Gimnazjum Katolickie w Kartuzach. Uroczystego podsumowania turnieju dokonała dyrektor ZSZ i O w Kartuzach, która wręczyła każdej z drużyn pamiątkowy puchar i dyplom oraz nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kartuzach oraz Rada Rodziców.