7 lutego uczniowie z  kl. I TI, IV TH oraz IV TI wzięli udział w zajęciach warsztatowych w Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku. Celem zajęć było przekazanie wiedzy na temat ideologii reżimu nazistowskiego w Niemczech i rodzenia się zbrodniczej wizji eksterminacji całych grup społecznych i narodowościowych.  Zajęcia na fragmentach wystawy stałej Muzeum ułatwiły młodzieży zrozumienie, że zbrodnia dokonana w obozach koncentracyjnych i obozach zagłady była końcowym efektem długotrwałego procesu społecznego. Młodzież miała okazję do refleksji i przemyśleń, by wyciągnąć wnioski dla nich samych, dla miejsc, w których żyją i w których żyć będą ich potomkowie. Opiekunami młodzieży podczas wyjazdu były panie: Urszula Nastały i Emilia Czaja.

m2w_1
m2w_1 m2w_1