KONKURS „PRZEDSIĘBIORSTWA POWIATU KARTUSKIEGO”

w ramach Miesiąca Przedsiębiorczości

Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach po raz kolejny realizuje projekt Miesiąca Przedsiębiorczości współfinansowany przez Narodowy Bank Polski. W tym roku projekt trwa od 7 stycznia do 29 marca. Celem projektu jest umacnianie w uczniach postaw przedsiębiorczych, zapoznanie ich z środowiskiem lokalnego biznesu, poznanie rodzimego rynku pracy, a także przygotowanie uczniów do aktywnego wejścia na rynek pracy po ukończeniu szkoły.

W ramach projektu odbył się konkurs „Przedsiębiorstwa powiatu kartuskiego” skierowany do uczniów klas I licealnych i technikalnych mających na celu zwiększenie wiedzy uczniów o gospodarce naszego regionu oraz pokazanie zastosowania wiedzy zdobytej w szkole w kontekście zawodowym. Konkurs poprzedzony został eliminacjami klasowymi, dzięki czemu uczniowie klas pierwszych zapoznali się z firmami prowadzonymi przez lokalnych przedsiębiorców. Finał konkursu odbył się 4 marca. Wzięło w nim udział 12 uczniów, którzy przygotowali prezentacje multimedialne o 3 wybranych przez siebie przedsiębiorstwach. Prace uczniów oceniało jury w składzie: Wicedyrektor – Joanna Stencel, Wicedyrektor - Teresa Riegel oraz Renata Rybakowska – nauczyciel przedmiotów zawodowych. Zdaniem jury większość uczniów przedstawiła swoje prezentacje z dużym zaangażowaniem, opierając się przy tym na własnych zdjęciach i wywiadach z właścicielami firm.

W rezultacie:

• I miejsce zajęła Julia Tusk z klasy I TH