Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w dniu 14 marca 2019 r odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, Martyna Tusk z klasy III TE zajęła I miejsce, Joanna Łaszewska z klasy III TE zajęła II miejsce i Anita Krefta z klasy II TE zajęła III miejsce i w ten sposób zakwalifikowały się do finału, który odbędzie się na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Konkurs jest trzy-etapowy. Pierwszy etap polegał na napisaniu pracy na tematy zaproponowane przez organizatorów. Wysłano 8 prac napisanych przez uczniów z klasy III TE II TE z czego aż pięciu uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Oprócz wymienionych laureatów dumnie reprezentowali naszą szkołę Monika Kitowska i Anna Wenta obie z klasy III TE.
Celem konkursu, zorganizowanego przez Odział Pomorski Krajowej Izby Doradców Podatkowych jest wzbudzenie zainteresowania wśród młodzieży zawodem doradcy podatkowego oraz popularyzacja wiedzy z prawa podatkowego. Uczennice otrzymały cenne, rzeczowe nagrody, dyplomy oraz słowne wyróżnienie przez jury, dotyczące bardzo wysokiego poziomu wiedzy, jaki zaprezentowały podczas rozwiązywania testu, Asia i Anita 100% prawidłowych odpowiedzi, jak również podczas etapu ustnego, wypowiedzi na temat wylosowanych trzech pytań z zakresu prawa podatkowego i ustawy o doradztwie podatkowym były na wysokim poziomie i wyczerpujące.
Pracownik naukowy UG stwierdził, że studenci, studiujący prawo podatkowe mogliby pozazdrościć wiedzy, którą popisywali się laureaci tego etapu.
Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na finale ogólnopolskim w Katowicach.
Uczennice do konkursu przygotowywała pani Małgorzata Klasa.

konk podatki_1
konk podatki_1 konk podatki_1