Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

- matematyka
- język angielski

To zawód należący do grupy zawodów, w których bardzo ważne są relacje między ludźmi i wysoki profesjonalizm. Technik ekonomista powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1. Planowanie i prowadzenie firmy
  2. Obliczanie podatków
  3. Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych
  4. Prowadzenie rachunkowości
  5. Wykonywanie analiz i sporządzania sprawozdań z działalności firm

Realizowane przedmioty zawodowe i obowiązkowa praktyka zawodowa w kraju lub za granicą, organizowana przez szkołę, przygotowuje do uzyskania tytułu technika ekonomisty. Uczeń zdaje dwie kwalifikacje:

EKA.04.-"Prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej"

EKA.05.-"Prowadzenie spraw kadrowo - płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych"

Po zdaniu dwóch kwalifikacji absolwent otrzymuje  dyplom z tytułem zawodowym  Technik Ekonomista oraz Certyfikat Europass w języku polskim i języku angielskim, potwierdzający zdobyte umiejętności i kompetencje.

Technik ekonomista to zawód wszechstronny i bardzo popularny na rynku pracy. Stwarza on duże szanse zatrudnienia na różnorodnych stanowiskach pracy. Nabyte umiejętności zawodowe umożliwiają absolwentowi utworzenie i prowadzenie własnej działalności oraz zatrudnienie na wielu stanowiskach w różnych jednostkach organizacyjnych.

W zawodzie technik ekonomista uczniowie posługują się nowoczesną technologią oraz korzystają z użytkowych programów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych, zarządzania magazynem. Nauka tych umiejętności odbywa się przy wykorzystaniu programu Insert GT.

Zawody związane tym kierunkiem :

• Ekonomista
  • Księgowy
  • Bankowiec
  • Doradca podatkowy
  • Doradca finansowy
  • Agent ubezpieczeniowy
  • Sekretarka
  • Menedżer

Technik ekonomista może podjąć pracę we wszystkich podmiotach gospodarczych bez względu na ich formę organizacyjną  jak:

• banki;
  • urzędy skarbowe;
  • instytucje ubezpieczeniowe;
  • biura rachunkowe;
  • sekretariaty
  • jednostki samorządu terytorialnego;
  • agencje celne;
  • przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe i usługowe
  • prowadzenie działalności gospodarczej.

Po ukończeniu technikum ekonomicznego i zdaniu matury z rozszerzeniem matematyka i język angielski można studiować , ekonomię, zarządzanie, rachunkowość, podatki, finanse i bankowość, ekonomię menedżerską, stosunki międzynarodowe, zarządzanie zasobami ludzkimi,